Pielgrzymka do Ziemi Świętej

page1image16231184

Soli Deo MARYLA LERC 

Gdynia tel; 501 340 575 biuro@pielgrzymkizagraniczne.pl

1 dzień: POLSKA- TEL AVIV

PIELGRZYMKA DO ZIEMI ŚWIĘTEJ

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Odprawa bagażowo – biletowa. Wylot do Tel Avivu. Przejazd do hotelu w Betlejem, nocleg.

2 dzień: BETLEJEM Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Narodzenia Pańskiego, Groty Narodzenia i Kościoła Świętej Katarzyny, Groty Mlecznej i Pola Pasterzy. Po południu przejazd do Yad Vashem, a następnie do Ain Karem: nawiedzenie Kościoła Narodzenia Jana Chrzciciela i Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety. Kolacja i nocleg w Betlejem.

3 dzień: JEROZOLIMA Śniadanie. Przejazd na Górę Oliwną i nawiedzenie: Kaplicy Wniebowstąpienia Pana Jezusa, Kościoła Pater Noster i Dominus Flevit, Ogrodu Oliwnego z Bazyliką Getsemani, Grotę Pojmania i Grób Maryi. Po południu przejazd do Kościoła Św. Piotra in Gallicantu i przejście na Syjon Chrześcijański i nawiedzenie: kaplicy Ad Cenaculum, Wieczernika, Grobu Dawida, Bazyliki Zaśnięcia Matki Bożej (Dormitio). Przejście do dzielnicy żydowskiej w Starej Jerozolimie – Cardo i Mur Zachodni (tzw. Ściana Płaczu). Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 dzień: BETANIA – JERYCHO – MORZE MARTWE Śniadanie. Wyjazd do Betanii i nawiedzenie Kościoła Łazarza. Przejazd do Jerycha – postój przy Górze Kuszenia i Sykomorze oraz przy miejscu chrztu Pana Jezusa (Qaser El–Yehud). Przejazd nad Morze Martwe (kąpiel). Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień: CEZAREA NADMORSKA – HAJFA – NAZARET – KANA GALILEJSKA Śniadanie. Wyjazd do Cezarei Nadmorskiej (starożytny akwedukt), przejazd do Hajfy i na Górę Karmel: nawiedzenie sanktuarium Stella Maris i groty Eliasza. Przejazd do Kany Galilejskiej (kościół cudu przemiany wody w wino) i do Nazaretu z nawiedzeniem Bazyliki Zwiastowania i Kościoła św. Józefa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Tyberiady lub Nazaretu.

6 dzień: GÓRA 8 BŁOGOSŁAWIEŃSTW – KAFARNAUM – REJS ŁODZIĄ – LUNCH: RYBA ŚW. PIOTRA – GÓRA TABOR Śniadanie. Transfer na Górę 8 Błogosławieństw. Przejazd do Tabghi i nawiedzenie Kościoła Rozmnożenia Chleba i Kościoła Prymatu. Przejazd do Kafarnaum (Kościół św. Piotra i pozostałości synagogi z IV w.). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Przerwa na lunch – ryba Świętego Piotra. Przejazd na Górę Tabor (Kościół Przemienienia). Przejazd do hotelu w Betlejem.

7 dzień: JEROZOLIMA Śniadanie. Wejście bramą Lwów do Starej Jerozolimy i nawiedzenie: Sadzawki Betesda, Kościoła św. Anny, Flagellatio (Kaplica Biczowania i Skazania), Litostrotos (miejsce sądu Piłatowego, skazania i biczowania Pana Jezusa).Przejście drogą krzyżową (Via Dolorosa) do Bazyliki Grobu (wejście na Golgotę i do Grobu Jezusa). Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

8 dzień: TEL AVIV–POLSKA Śniadanie w formie breakfast box. Wyjazd na lotnisko w Tel Avivie i wylot do Polski.

TERMIN: 7-14.09.2023 r. KOSZT:

2470 PLN/os
+ 545 USD
+ 175 USD
(płatne na miejscu u przewodnika na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty parkingowe, na obligatoryjne napiwki dla kierowców i w hotelach)

Cena zawiera: Bilety lotnicze, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny; transport klimatyzowanym autobusem na terenie Izraela, zakwaterowanie (7 noclegów) w pokojach dwu i trzy osobowych w hotelu 3*** /dopłata do pokoju jednoosobowego 210 USD/ Wyżywienie – śniadania, obiadokolacje, 1 lunch. Przewodnik z języku polskim. Ubezpieczenie KL, NNW i bagaż.

Paszport musi być ważny co najmniej pół roku od daty powrotu. Godziny przelotów:
1 LO 153G07SEP 4 WAWTLV HN41 06:00 – 10:45 *1A/E*
2 LO 152G14SEP 4 TLVWAW HN41 05:05 – 08:10 *1A/E*

Post Navigation