OGŁOSZENIA PARAFIALNE

               Ogłoszenia Parafialne – Niedziela Palmowa

                                                     14.04.2019

1/ Przeżywamy Niedzielę Palmową, inaczej niedzielę Męki Pańskiej, pamiątka  tryumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. W czasie każdej Mszy świętej święcimy palmy.

2/ W tym tygodniu przeżywać będziemy triduum paschalne:

Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. W wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie nabożeństw porannych. Pamiątka Ostatniej Wieczerzy w czwartek o godz. 18.00. Po Mszy świętej procesja z Najświętszym Sakramentem do ciemnicy. Adoracja w ciemnicy do godz. 22.00. W piątek adoracja od godz. 8.00 rano.

Wielki Piątek – Dzień Męki i śmierci Pana Jezusa. Ceremonie Wielkiego Piątku z liturgią słowa, adoracją krzyża, Komunią Świętą i procesją do grobu Pańskiego o godz. 18.00. Adoracja przy grobie Pańskim do godz.22.00. W wielki piątek wszystkich chrześcijan obowiązuje ścisły post. Ofiary składane przy adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota – Dzień adoracji Chrystusa w grobie. W sobotę święcimy pokarmy od godz. 10.00 do 14.00 co pół godziny. W sobotę poświęcenie ognia, paschału, wody chrzcielnej  i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Ceremonie Wielkiej Soboty o godz. 20.00. W sobotę na odnowienie przyrzeczeń przynosimy do kościoła świece.

Niedziela Zmartwychwstania – Procesja rezurekcyjna w niedzielę  o godz. 6.00 rano. Prosimy o przygotowanie baldachimu, chorągwi i sztandarów. Zapraszamy parafian do spowiedzi świętej wielkanocnej. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czasie Mszy świętych porannych a także środę i czwartek od godz. 17.00, a w piątek od godz. 16.00.

3/ Wspólnoty parafialne będą adorować Pana Jezusa w ciemnicy i przy grobie Pańskim. Plan adoracji jest wywieszony w gablocie i na stronie internetowej.

4/ Od piątku rozpoczyna się nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Nowennę będziemy odmawiali w dni powszednie po Różańcu przed wieczorną Mszą świętą – (Różaniec 10 minut wcześniej) , a w niedzielę wielkanocną i II święto przed sumą parafialną.

5/ Tradycyjnie w Wielką Sobotę w sali przy kościele będzie można składać produkty spożywcze. Pragniemy na Święta Wielkanocne podzielić się żywnością z ludźmi potrzebującymi.

6/ Prosimy o składanie ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego do skarbonki „Ofiara na kwiaty”.

7/ W miesiącu czerwcu planujemy rozpocząć prace przy budowie wieży. Przygotowujemy konstrukcję stalową, z firmą ludwisarską rozmawiamy na temat dzwonu do wieży. Gdyby ktoś z parafian chciał partycypować w zakupie dzwonu prosimy o kontakt. Nazwiska i imiona ofiarodawców będą na dzwonie wypisane. Kolekta za tydzień będzie budowlaną zbiórką. Nasze plany powierzamy Jezusowi Zmartwychwstałemu i Maryi Jego Matce.

8/ Można nabywać prasę katolicką. Ceny zamieszczone przy gazetach.

Post Navigation