OGŁOSZENIA PARAFIALNE

               Ogłoszenia Parafialne – II Niedziela Adwentu

                                                     09.12.2018

 

1/ Przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dzisiejsza niedziela to dzień wsparcia modlitwą i ofiarą materialną Kościoła na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do skarbony pod chórem.  Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, które odprawiamy codziennie o godz. 7.00. W tym tygodniu wspominamy świętych: w czwartek świętą Łucję, w piątek św. Jana od Krzyża.

2/ Spotkanie opłatkowe dla Wspólnot Parafialnych odbędzie się w sobotę 15-go grudnia o godz. 16.00 w sali domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy.

3/ Organizujemy świąteczną pomoc dla najuboższych i wielodzietnych rodzin naszej parafii. Przy figurze Matki Bożej wystawiliśmy kosz, do którego można składać produkty spożywcze a do skarbonki ofiary przeznaczone na ten cel.

4/ Koło Przyjaciół Radia Maryja serdecznie zaprasza parafian na Mszę św. za Ojczyznę, Radio Maryja, Telewizję Trwam i dzieł       towarzyszących we wtorek o godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie w salce z kontynuacją tematu „Cnoty Maryi”.

5/ Plan kolędy, wizyty duszpasterskiej jest wywieszony w gablocie ogłoszeń, zamieszczony na stronie internetowej parafii. Kolędę rozpoczniemy po świętach 28-go grudnia.

6/ W przyszłą niedzielę kolekta będzie budowlaną zbiórką. Planujemy na święta Bożego Narodzenia otworzyć remontowaną część kościoła.

7/ Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej wyłożonej na stoliku pod chórem. Ceny umieszczone przy gazetach. Można nabywać świece Caritasu a także opłatek wigilijny.

8/ W minionym tygodniu zmarli: + Regina Filipiak z ul. Pańskiej 10 w wieku 91 lat, + Jerzy Wielgosz z ul. II MPS w wieku 66 lat i  + Maria Cylowska z ul. Wielkokackiej 16 w wieku 68 lat.

Post Navigation